Piątek
28 lutego
Koszykówka

Zakończenie Turnieju Piłki Nożnej klas pierwszych w piłkę nożną.

16.05.2013 r. (czwartek) zakończył się Turniej piłki nożnej klas pierwszych o Puchar Dyrektora Gimnazjum 25.

W pierwszym meczu zmierzyły się klasy 1d z 1a – mecz ten można nazwać meczem “przyjaźni”, ponieważ klasy walczyły tylko o wygrany mecz, natomiast sytuacja końcowa nie mogła się już zmienić. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 5:0 dla klasy 1d i właśnie oni zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. Czwartą pozycję zajęła klasa 1a.

Natomiast ostatni mecz decydował o pierwszym miejscu w klasyfikacji końcowej – klasa 1e była w komfortowej sytuacji – im wystarczał remis lub minimalna przegrana, nawet pięcioma bramkami. Jednak klasa 1b nie zamierzała ułatwiać zadania przeciwnikom i od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku. Do przerwy prowadzili już 2:0. W drugiej połowie przypuścili “szturm” na bramkę klasy 1e i ostatecznie wygrali 9:1, co w konsekwencji dało im pierwsze miejsce. GRATULACJE!

Warto wspomnieć, że uczestnicy na zakończenie turnieju dostali drobne nagrody, szkoda tylko, że klasa 1c nie chciała dołączyć się do tej rywalizacji.

Turniej klas I-wszych w halową piłkę nożną.

Od 14 marca rozpoczyna się turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 25 w halowej piłce nożnej klas pierwszych. Mecze będą odbywać się systemem “każdy z każdym” – mecz i rewanż. Czas gry to 2×15 minut. Na boisku gra 5 osób (4 w polu +1 bramkarz).Liczba rezerwowych - dowolna. Zmiany odbywają się “w locie” – bez przerywania meczu. Wygrywa klasa z największą liczbą zdobytych punktów. Gdyby dwie klasy miały tyle samo punktów – decyduje lepszy stosunek bramek.

W turnieju biorą udział tylko 4 klasy – niestety, klasa 1c poddała się bez walki…

• Walkower – 0 punktów

• Zawody sportowe z piłki ręcznej chłopców.

18 marca w hali sportowej przy ulicy Parkowej odbyły się eliminacje strefy CENTRUM z piłki ręcznej chłopców. W zawodach brały udział 4 szkoły: G.21, G.5, G.1 oraz MY. Pierwszy mecz graliśmy z G.21 i łatwe zwycięstwo 6:1. Następnie dwa mecze odpoczynku i następna przeszkoda – G.5. Tu niestety były większe problemy i pomimo wysiłku uczniów naszej szkoły – porażka. Ostatni mecz – tzw. “o wszystko”, czyli o awans do dalszej części zawodów z G.1. Początek idealny i prowadzenie 4:0. Niestety, po tym okresie uczniowie z G.1 zaczęli kryć indywidualnie naszego najlepszego strzelca – Patryka Mrozowskiego, przez co dość skutecznie utrudnili nam zdobywanie bramek. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 7:7, co spowodowało, że ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i nie awansowaliśmy do dalszej części rozgrywek. Pomimo tego nasze wyniki trzeba uznać za bardzo dobre, gdyż grali uczniowie tylko pierwszych i drugich klas (trzecim się nie chciało).